Deutsch hat Klasse/Niemiecki ma klasę 2016/2017

Prezentacja Konkursowa 2016/2017

Deutsch hat Klasse/Niemiecki ma klasę 2015/2016

Gimnazjum Nr 7 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Chełmie

Prezentacja konkursowa 2015/2016

 

GALERIA ZDJĘĆ:   1   2   3    4    5    6    7     8     9     10    11    12    13    14    15    16    17   18    19

 

                                                                                     

Niemiecki ma klasę/ Deutsch hat Klasse
- WSPÓŁPRACUJEMY, WSPÓŁDECYDUJEMY, WSPÓŁDZIAŁAMY

Jaki związek ma kolor ścian z lekcją języka niemieckiego? Z pozoru nie ma. Jakże często jednak pierwsze wrażenie jest mylne! Warto więc przyjrzeć się dokładniej projektowi „Niemiecki ma klasę/Deutsch hat Klasse” prowadzonemu przez Goethe-Institut w Warszawie.

Tak właśnie zrobili i nasi uczniowie z Gimnazjum Nr 7 w Chełmie. Są obecnie jednym z 79 zespołów biorących udział w konkursie „Niemiecki ma klasę” w roku szkolnym 2015/2016.

Zadanie konkursowe polega na tym, by wspólnie zastanowić się, jak powinna wyglądać optymalna sala lekcyjna do nauki języka niemieckiego i wprowadzić takie zmiany, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie i nauczyciel będą czuć się komfortowo, a aranżacja klasy ułatwi naukę. 

Goethe-Institut przygotował materiały, oferuje szkolenia i warsztaty, a zespól projektu „Niemiecki ma klasę” służy pomocą poszukującym informacji.

Tym projektem Goethe-Institut chciałby zachęcić uczniów do działań na rzecz najbliższego środowiska i stworzyć okazję do zdobywania doświadczeń w partycypacji. Wspólne poszukiwanie nowych rozwiązań, współudział w podejmowaniu decyzji i współdziałanie przy realizacji ustalonych zamierzeń ma na celu stworzenie optymalnego środowiska do nauki języka niemieckiego w szkole.

Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Instytucją wspierającą projekt jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

                                                                                                                                                                          

 

                                            

NASI PATRONI HONOROWI

NASI PATRONI MEDIALNI

Agata Fisz

Prezydent Miasta Chełm

     

NASI SPONSORZY

MPEC CHEŁM

22-100 Chełm, ul. Towarowa 9

BH MEBLE

 22-100 Chełm, ul. Dorohuska 32, Srebrzyszcze